W imieniu ks. abp. Wiktora Skworca oraz Sekretariatu Synodu serdecznie zapraszam wszystkich członków zespołów synodalnych do uczestnictwa w uroczystości zamknięcia II Synodu Archidiecezji Katowickiej, która odbędzie się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20 listopada br., dokładnie cztery lata od otwarcia Synodu. Eucharystia dziękczynna zostanie odprawiona w katedrze katowickiej o godzinie 12.00. W jej trakcie abp Wiktor Skworc zamknie Synod i podpisze jego uchwały oraz zbiór dokumentów wykonawczych. Po Eucharystii zapraszamy na świętowanie przy posiłku do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

W związku z tym, że przed Eucharystią odbędzie się ostatnia synodalna sesja, w tym roku spotkanie nasze nie będzie miało charakteru rozbudowanego dnia skupienia, jak to było w poprzednich latach. Natomiast wzorem lat poprzednich gorąco proszę o uświetnienie agapy po Eucharystii przywiezionymi słodkościami - bardzo liczymy zwłaszcza na domowe wypieki. Gość Niedzielny nazwał to onegdaj "festiwalem kołocza". Ja oczywiście upiekę dwie blachy karpatki. Przywiezione dary stołu będzie można składać przed Eucharystią na furcie Seminarium .

Będę wdzięczny za zgłaszanie zamiaru przybycia (liczba osób z danego zespołu i ewentualnie wielkość ciasta ;)) na adres do dnia 15 listopada. Oczywiście zgłoszenie nie jest warunkiem uczestnictwa - chodzi wyłącznie o to, byśmy mogli oszacować potrzebną objętość herbaty, bigosu itd. ;)

Szczęść Boże!

Grzegorz Strzelczyk, ks.