Zapraszamy członków i kandydatów do parafialnych rad duszpasterskich i ekonomicznych oraz osoby zainteresowane owocami II Synodu Archidiecezji Katowickiej na posynodalne rekolekcje.  Odbędą się one w dniach 9-11 czerwca 2017 w domu rekolekcyjnym w Ośrodku Spotkań i Formacji Brennej. Poprowadzi je ks. Grzegorz Strzelczyk (były sekretarz Synodu).
Rekolekcje będą poświęcone synodalnym uchwałom - zwłaszcza duchowym i duszpasterskim intuicjom w nich zawartym (powtórzenie tematyki z lutego).
Zapisy w ośrodku w Brennej: http://www.osrodekbrenna.archidiecezja.katowice.pl/

rekolekcje.brenna@archidiecezjakatowicka.pl

W imieniu ks. abp. Wiktora Skworca oraz Sekretariatu Synodu serdecznie zapraszam wszystkich członków zespołów synodalnych do uczestnictwa w uroczystości zamknięcia II Synodu Archidiecezji Katowickiej, która odbędzie się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20 listopada br., dokładnie cztery lata od otwarcia Synodu. Eucharystia dziękczynna zostanie odprawiona w katedrze katowickiej o godzinie 12.00. W jej trakcie abp Wiktor Skworc zamknie Synod i podpisze jego uchwały oraz zbiór dokumentów wykonawczych. Po Eucharystii zapraszamy na świętowanie przy posiłku do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

W związku z tym, że przed Eucharystią odbędzie się ostatnia synodalna sesja, w tym roku spotkanie nasze nie będzie miało charakteru rozbudowanego dnia skupienia, jak to było w poprzednich latach. Natomiast wzorem lat poprzednich gorąco proszę o uświetnienie agapy po Eucharystii przywiezionymi słodkościami - bardzo liczymy zwłaszcza na domowe wypieki. Gość Niedzielny nazwał to onegdaj "festiwalem kołocza". Ja oczywiście upiekę dwie blachy karpatki. Przywiezione dary stołu będzie można składać przed Eucharystią na furcie Seminarium .

Będę wdzięczny za zgłaszanie zamiaru przybycia (liczba osób z danego zespołu i ewentualnie wielkość ciasta ;)) na adres do dnia 15 listopada. Oczywiście zgłoszenie nie jest warunkiem uczestnictwa - chodzi wyłącznie o to, byśmy mogli oszacować potrzebną objętość herbaty, bigosu itd. ;)

Szczęść Boże!

Grzegorz Strzelczyk, ks.

Sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej

Czempiela 1, 40-044 Katowice | 530 203 249

Pragnę zaprosić na zbliżające się rekolekcje dla zespołów synodalnych, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Brennej w dniach 27-29 listopada 2015. Poprowadzi je piszący te słowa Sekretarz Synodu, ks. Grzegorz Strzelczyk. Zapisy bezpośrednio w domu w Brennej: 33 853 65 73, 519 546 204.

W imieniu ks. abp. Wiktora Skworca oraz Sekretariatu Synodu serdecznie zapraszam do uczestnictwa w kolejnym dniu skupienia dla członków zespołów synodalnych II Synodu Archidiecezji Katowickiej, który odbędzie się w niedzielę Chrystusa Króla - 22 listopada br., w trzecią rocznicę otwarcia Synodu.

Szczegółowy plan dnia skupienia (22.11):

Krypta katedry Chrystusa Króla

10.00 Adoracja w ciszy

10.30 słowo abp. Wiktora Skworca,

konferencja bp. Marka Szkudło na temat współpracy świeckich z duchownymi

konferencja ks. Bartłomieja Kuźnika, przewodniczącego synodalnej Podkomisji ds. Głoszenia Słowa Bożego: „Mądry, dumny, pokorny, zadziorny - o odwadze katolika spod ambony”

12.00 Eucharystia w katedrze

13.30 wspólne świętowanie w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym

Podobnie jak w zeszłym roku gorąco proszę o uświetnienie agapy po Eucharystii przywiezionymi słodkościami - bardzo liczymy zwłaszcza na domowe wypieki. Gość Niedzielny nazwał to onegdaj "festiwalem kołocza". Ja oczywiście upiekę dwie blachy karpatki.

Przywiezione dary będzie można składać na furcie Seminarium od godziny 9.00.

Będę wdzięczny za zgłaszanie zamiaru przybycia (liczba osób z danego zespołu i ewentualnie wielkość ciasta ;)) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 17 listopada. Oczywiście zgłoszenie nie jest warunkiem uczestnictwa - chodzi wyłącznie o to, byśmy mogli oszacować potrzebną objętość herbaty, bigosu itd. ;)

Ks. Grzegorz Strzelczyk, Sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej

Od 19.02.2015 40905