Już za 5 miesięcy Golasowice będą gościć pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży, aby spotkać Chrystusa i pobyć we wspólnocie z papieżem i rówieśnikami.

W naszej parafii młodzi liczą na Państwa gościnę w dniach 20 – 25 lipca.

Pielgrzym potrzebuje 3mpowierzchni, dostępu do łazienki oraz uśmiechu.

• Gospodarz zapewnia nieodpłatne miejsce do spania (łóżko, tapczan lub materac), śniadanie, nie musi zapewniać gościom pościeli – młodzi będą mieli ze sobą śpiwory.
  • Pielgrzymi cały dzień spędzają poza domem biorąc udział w katechezach, spotkaniach. Rano dowozimy do miejsca zbiórki. Niektóre punkty programu (modlitwy, adoracje) będą kończyć się w późnych godzinach wieczornych, dlatego miejsce noclegu musi być wtedy dostępneUrlop z pracy nie jest więc potrzebny.
  • Brak znajomości języka obcego też nie jest przeszkodą w zaproszeniu młodych. Podstawa porozumienia to otwarte serce. Komitet Organizacyjny ŚDM przygotowuje słowniczki oraz aplikację, by ułatwić komunikację (aplikacja do przetestowania w wersji beta na system Android).

Aby przyjąć pielgrzymów, stając się współgospodarzem Światowych Dni Młodzieży, należy zgłosić się do Księdza Proboszcza w celu wypełnienia deklaracji.

Od 19.02.2015 40905