Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach diecezjalnych dni ŚDM w Pawłowicach!

1. W czwartek (21 VII) w Pielgrzymowicach o godz. 11.00 Msza św. w j. włoskim z udziałem pielgrzymów z Gorizi.

2. W piątek (22 VII) Msza św. centralna o godz. 19.00 w Hali Sportwej w Jastrzębiu, której będzie przewodniczył ks. bp Marek Szkudło. Po niej koncert zespołu God`s Property

3. Centralnym punktem Dni w Diecezji będzie spotkanie na lotnisku Muchowiec w Katowicach, w sobotę (23 VII) od godz. 15.00 do 22.00. Organizatorzy informują, że dojazd samochodami osobowymi na lotnisko będzie niemożliwy ze względu na zmianę organizacji ruchu. Samochody osobowe można będzie parkować w centrum Katowic oraz na parkingach w Strefie Kultury (okolice „Spodka”), a także przy cmentarzu komunalnym (ul. Murckowska). KZK GOP uruchomi dodatkowe autobusy, które darmowo dowiozą uczestników wydarzenia na lotnisko Muchowiec, a po zakończeniu spotkania na parkingi. Będzie również możliwość skorzystania z dodatkowych darmowych pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice – Rybnik.

4. W niedzielę (24 VII) w kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach o godz. 11.00 Msza św.  (liturgia słowa dwujęzyczna) z udziałem grupy, którą gości nasz dekanat. A o godz. 15.30 W Jastrzębiu (parafia Miłosierdzia Bożego) Marsz dla Życia i Rodziny, po nim w Hali Sportowej widowisko muzyczne o św. Franciszku.

5. W poniedziałek (25 VII) pielgrzymi pragną się pożegnać nie tylko z rodzinami, które ich gościły ale również z naszym dekanatem i zapraszają na Mszę św. dziękczynną o godz. 11.00 do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach.

Zobacz szczegółowy plan pobytu Pielgrzymów w Pawłowicach!

Już za 5 miesięcy Golasowice będą gościć pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży, aby spotkać Chrystusa i pobyć we wspólnocie z papieżem i rówieśnikami.

W naszej parafii młodzi liczą na Państwa gościnę w dniach 20 – 25 lipca.

Pielgrzym potrzebuje 3mpowierzchni, dostępu do łazienki oraz uśmiechu.

• Gospodarz zapewnia nieodpłatne miejsce do spania (łóżko, tapczan lub materac), śniadanie, nie musi zapewniać gościom pościeli – młodzi będą mieli ze sobą śpiwory.
  • Pielgrzymi cały dzień spędzają poza domem biorąc udział w katechezach, spotkaniach. Rano dowozimy do miejsca zbiórki. Niektóre punkty programu (modlitwy, adoracje) będą kończyć się w późnych godzinach wieczornych, dlatego miejsce noclegu musi być wtedy dostępneUrlop z pracy nie jest więc potrzebny.
  • Brak znajomości języka obcego też nie jest przeszkodą w zaproszeniu młodych. Podstawa porozumienia to otwarte serce. Komitet Organizacyjny ŚDM przygotowuje słowniczki oraz aplikację, by ułatwić komunikację (aplikacja do przetestowania w wersji beta na system Android).

Aby przyjąć pielgrzymów, stając się współgospodarzem Światowych Dni Młodzieży, należy zgłosić się do Księdza Proboszcza w celu wypełnienia deklaracji.

Od 19.02.2015 40905