OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 07.04.2019 r.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
_____________________________________________________________________________________

1. V Niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna okres pasyjny, czas jeszcze głębszego wejścia w misterium Męki Pańskiej. Przypominają o tym także zasłonięte krzyże i obrazy.

2. Dziś śpiewamy „Gorzkie Żale” część 1.

3. Zapraszam dzieci i młodzież na Mszę Św. w czwartek – zwaną „Szkolną”. Także na Drogę Krzyżową w piątek o 1730 za krzyżem pójdzie klasa 7.

4. W czwartek po Mszy Św. czyli o 1830 zapraszam na spotkanie dzieci klasy 2 wraz z rodzicami.

5. W sobotę odwiedziny chorych i starszych. Początek o 930 zapisy przy ambonce. To czas wielkanocny, nie zapomnijmy o nikim z naszych seniorów.

6. Dziękujemy za prace dla czystości naszej świątyni parafiankom z ul. Kochanowskiego Róży, Iwonie, Monice i Emilce. W tym tygodniu prosimy z ul. Kraszewskiego od 9 do 25.

7. W Niedzielę Palmową w katowickiej katedrze, jak co roku gromadzi się młodzież naszej archidiecezji. Początek o 1400 Zaprasza ks. arcybiskup. Z parafii Św. Jana Chrzciciela z Pawłowic wyjeżdża autobus o 1230Kto z naszych młodych chce pojechać proszę zgłosić się do mnie do czwartku wieczora. Polecam bardzo ten wyjazd i to przeżycie naszym kandydatom do Bierzmowania.

8. Kolekta na potrzeby parafii a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Świece paschaliki, dar dla ubogich można nabyć w przedsionku kościoła, przy Św. Antonim.

10. W Wielkim Tygodniu kancelaria nie będzie czynna. Zapraszam w tym tygodniu.

11. „Gość Niedzielny” daje nam płytę z filmem o Św. Ignacym Loyoli.

12. We wtorek 9 kwietnia do godz. 1200 można składać na górnym parkingu „elektrośmieci’ czyli wszelki zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Można już składać w poniedziałek.

„IDŹ I ODTĄD JUŻ WIĘCEJ NIE GRZESZ” Słowa Pana Jezusa do grzesznej kobiety.

Od 19.02.2015 65653