OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.12.2017 r.
IV NIEDZIELA ADWENTU
______________________________________________________________________________________

1. Ostatnia Niedziela Adwentu to także dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Wypełnijmy go modlitwą i skupieniem oczekując wieczerzy wigilijnej i Pasterki o północy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy modlitwą i czytaniem Pisma Świętego Ewangelii Św.Łukasza rozdział 2. Śpiewajmy nasze piękne i bogate w treść kolędy.

2. Dziś spowiedź od 1100 do 1400.

3. W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt Msze Święte o 800 i 1100Nieszpory kolędowe o 1500.

4. Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

• Wtorek – Św. Szczepana 1 męczennika.
  • W środę – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  • W czwartek – Św. Młodzianków.
  • W niedzielę – Św. Rodziny z Nazaretu.

6. W sobotę o 1600 Msza Św. z liturgii niedzielnej z Nabożeństwem dziękczynnym i sprawozdaniem duszpasterskim. Podobnie w niedzielę po każdej Mszy Św. podziękujemy Panu Bogu za Rok 2017. ZAPRASZAM.

7. Od 27.12. rozpoczynamy kolędę. Plan jest w gablotkach i na stronie parafii.

8. 29 grudnia nasze dzieci z panią katechetką jako „Kolędnicy Misyjni” odwiedzą parafian na kilku ulicach prosząc o ofiary na misje w Libanie i Syrii. Początek o 900 na ul. Reja w domu państwa Doleżyk do pani Pękal. Potem ul. Owocowa od państwa Langer do Stuchlik. Następnie ul. Lipowa od pani Goraus, ul. Sienkiewicza państwo Paszkot i zakończenie u państwa Kufieta.

9. Dziękujemy bardzo za prace dla czystości kościoła rodzicom dzieci klasy I Roksanie, Sylwii, Justynie, Monice, Elżbiecie, Iwonie. Robertowi za sprzątanie obejścia kościelnego. W tym tygodniu prosimy z ul. Konopnickiej strona naprzeciw boiska, od państwa Szweda do Reclik. Proponuję sprzątanie w środę i w sobotę po Mszy Św. wieczornej.

10. Dziękujemy bardzo budowniczym stajenki bożonarodzeniowej i ofiarodawcom choinek i dodatkowego oświetlenia.

11. Kolekty: na Pasterce na Fundusz Obrony Życia.

Boże Narodzenie na potrzeby parafii.

W drugie Święto na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

„DZIŚ NARODZI SIĘ ZBAWICIEL, MESJASZ PAN !”

Od 19.02.2015 43115