OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23.06.2019 r.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
_____________________________________________________________________________________

1. Po każdej Mszy Św. odśpiewamy Suplikacje jako wynagrodzenie Panu Jezusowi za zniewagi i bliźnierstwa przeciw Najświętszemu Sakramentowi.

2. Dziś poświęcamy wszelkie pojazdy i błogosławimy kierowców na początek sezonu urlopowego i na cały rok.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa z procesją wokół kościoła dziś o 1500, w tygodniu o 1730. Zapraszam bardzodzieci sypiące kwiatki, dzieci I komunijne i wszystkich parafian.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o 700 i 1800. Abp Wiktor Skworc udzielił dyspensy na ten dzień od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Będzie także Msza Św. o godz. 700

6. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta w tym dniu to dar dla Stolicy Apostolskiej "Świętopietrze".

7. W przyszłą niedzielę o 1100 będzie koncert pieśni religijnych w wykonaniu chóru VIOLA. Zapraszamy.

O godzinie 1500 rozpocznie się Festyn dla Golasowic w ogrodzie probostwa parafii ewangelickiej. Zapraszam w imieniu sołtysa i Rady Sołeckiej.

8. Dziękuję wszystkim uczestnikomUroczystości Bożego Ciała. Rodzicom dzieci klas II, III, V, VII oraz Radzie Parafialnej za przygotowanie ołtarzy, Pocztom sztandarowym górników i strażaków, naszym strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem na drogach procesji. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii.

9. Dziękujemy za prace dla czystości naszej świątyni i za ofiarę na kwiaty parafiankom z ul. Konopnickiej: Honoracie, Teresie, Zuzannie i Barbarze. W tym tygodniu prosimy z ul. Zawadzkiego od nr 3 do 27.

Od 19.02.2015 67575