Msze święte

Niedziele i święta: 800, 1000

Dni powszednie: 700 lub 800 lub 1800

Spowiedź:

codziennie 30 min. przed Mszą św.

Kancelaria parafialna jest czynna:

We wtorki i piątki (oprócz pierwszego piątku miesiąca): od 1700 do 1730 oraz po Mszy Św. wieczornej (od godz. 1830).
Kancelaria mieści się w zakrystii – wejście przez kościół.

Spraw kancelaryjnych nie załatwiajmy w niedzielę!

 

Dziękuję za zrozumienie.

Ks. Waldemar Pawlik 28.07.2019 - nadal

Ks. Roman Grabowski 2001 - 27.07.2019 

Ks. Jan Skolik rektor (1973 - 1977), proboszcz (1977 - 2001)

Ks. Józef Sitek rektor (1961-1973)

Kapłani pochodzący z naszej parafii:

+ o. Hilary Klimosz OSPPE - Paulin

+ Klimosz Franciszek (1932-1998), misjonarz w Zambii. Urodził się 31 marca 1932 w Jarząbkowicach w rodzinie Franciszka i Anny z d. Stuchlik. Jeden z jego starszych braci był paulinem. Po maturze w 1952 roku wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. 23 czerwca 1957 przyjął święcenia kapłańskie. W charakterze wikariusza, pracował  w  parafiach: św. Michała Archanioła w Suchej Górze (30 sierpnia 1957 - 30 sierpnia 1961), Przemienienia Pańskiego w Katowicach (31 sierpnia 1961 - 29 sierpnia 1962), krótko jako substytut w parafii św. Bartłomieja w Haźlachu k. Cieszyna na czas choroby proboszcza (od 15 marca 1962; obecniediecezja bielsko-żywiecka), św. Michała Archanioła w Orzegowie (30 sierpnia 1962 - 30 sierpnia 1963), św. Cyryla i Metodego w Knurowie (31 sierpnia 1963 - 29 sierpnia 1966), św. Jana Chrzciciela w Rudzicy (30 sierpnia 1966 - 1 września 1970; obecnie diecezja bielsko-żywiecka), Serca Jezusowego w Drutarni i Bruśku (2 września 1970 - do wyjazdu na misje).

Starania o zgodę na wyjazd na misje rozpoczął 12 lutego 1969, po nawiązaniu kontaktu z pracującym w Indonezji na wyspie Flores misjonarzem o. J. Glinką SVD, rodem z Katowic Piotrowic. Bp Herbert Bednorz zdecydował o odroczeniu wyjazdu księdza Franciszka na misje z powodu pilnych potrzeb księży w diecezji. Ostatecznie otrzymał zgodę na wyjazd w Archidiecezji Lusaca w Zambii u abpa Emanuela Milingo (11 lipiec 1971).

W związku z nasilającymi się problemami zdrowotnymi wskutek wyczerpania organizmu abp D. Zimoń zaproponował mu w 1990 roku powrót do diecezji lub gdziekolwiek za granicę. W 1992 roku hospitalizowany był z objawami malarii w Szpitalu Górniczym w Murckach. W 1996 roku przeżył pierwszą operację w Katowicach, w 1997 roku – drugą w szpitalu w Mpanshya. W lutym 1997 roku wrócił do Lusaki. Zmarł 14 września 1998 w Lusace. Pogrzeb zgodnie z wolą zmarłego odbył się 16 września 1998 w Manderu, gdzie pracował w ostatnim okresie życia.

Ks. Paweł Gajda – ur. 14.01.1987 r. Święcenia 12.05.2012 r. Duszpasterz pomocniczy ministrantów Archidiecezji Katowickiej. Wikary Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Niedobczycach.

Licznik

Dziś 40

Wczoraj 63

W tym tygodniu 293

W tym miesiącu 997

Od 19.02.2015 74518

Kontakt

Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
ul. M. Reja 11
43-252 Golasowice
tel. (032) 4723-314
nr konta 44 8447 0005 0007 0393 2000 0001