Maryjoprowadz banner1 nativityof

22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym roku towarzyszy nam hasło „Idźcie i głoście”.

We wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych. Wszystkie inicjatywy misyjne, podejmowane, według zamysłu i wskazań Stolicy Apostolskiej powinny mieć charakter powszechny. Ten światowy dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej jest obchodzony już po raz 91.

„Papieskie Dzieła Misyjne wspierają wspólnoty, aby wzrastały razem w wierze, budując Kościoły, dzieląc się słowem Bożym, a także zapewniając udzielanie sakramentów” – powiedział o. Vincent Mwakhwawa, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Malawi.

Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają wszystkich katolików, aby solidaryzując się z całym Kościołem, zadbały o to, aby w ich parafiach i wspólnotach nie pominięto tego tygodnia milczeniem.

Od 19.02.2015 40905