Maryjoprowadz nativityof

29 września przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Żadne słowa nie są w stanie oddać ich potęgi. Kilka cytatów z Pisma Świętego pokaże nam, że nie są to postacie o pucołowatych buźkach z trąbką w ustach, jak nam to przedstawiają barokowe rzeźby. Ci, którzy mieli z nimi kontakt drżą ze strachu. Zachariasz, ojciec Jana Chrzciciela na widok anioła Pańskiego zaniemówił do czasu narodzenia syna.

Pasterze bardzo się przestraszyli, widząc na niebie aniołów zwiastujących im narodzenie Jezusa. Niewiasty przy pustym grobie „przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi”. Ale każdy z aniołów mówi „Nie bój się!”

Św. Jan Maria Vianey powie: „Ukryj się za twoim dobrym aniołem, gdy nie jesteś w stanie się modlić, proś Go, aby modlił się za ciebie”.

Św. Bernard powiedział: ”Gdziekolwiek jesteś, w najskrytszym nawet kąciku, szanuj swego anioła. Pod opieką takich obrońców, czegóż moglibyśmy się obawiać?”

Papież Leon XIII miał wizję wielkiej liczby demonów, które z wściekłością atakowały Rzym. Wtedy nakazał odmawiać po każdej Mszy Świętej modlitwę, którą napisał 28 lipca 1886 r. do Świętego Michała Archanioła, prosząc Go o opiekę nad całym Kościołem.

Tę modlitwę odmawiano regularnie do września 1964 roku. Później ją zaniechano. Od pewnego czasu wróciła w wielu parafiach. W naszej parafii odmawiamy ją w poniedziałki. Warto ją odmawiać także prywatnie.

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Od 19.02.2015 54694