Msze święte

Niedziele i święta: 800, 1000

Dni powszednie: 700 lub 800 lub 1800

Spowiedź:

codziennie 30 min. przed Mszą św.

Kancelaria parafialna jest czynna:

We wtorki i piątki (oprócz pierwszego piątku miesiąca): od 1700 do 1730 oraz po Mszy Św. wieczornej (od godz. 1830).
Kancelaria mieści się w zakrystii – wejście przez kościół.

Spraw kancelaryjnych nie załatwiajmy w niedzielę!

 

Dziękuję za zrozumienie.

Alleluja Maryjo-prowad Narodzenie-NMP zmartwychwstanie

29 września przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Żadne słowa nie są w stanie oddać ich potęgi. Kilka cytatów z Pisma Świętego pokaże nam, że nie są to postacie o pucołowatych buźkach z trąbką w ustach, jak nam to przedstawiają barokowe rzeźby. Ci, którzy mieli z nimi kontakt drżą ze strachu. Zachariasz, ojciec Jana Chrzciciela na widok anioła Pańskiego zaniemówił do czasu narodzenia syna.

Pasterze bardzo się przestraszyli, widząc na niebie aniołów zwiastujących im narodzenie Jezusa. Niewiasty przy pustym grobie „przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi”. Ale każdy z aniołów mówi „Nie bój się!”

Św. Jan Maria Vianey powie: „Ukryj się za twoim dobrym aniołem, gdy nie jesteś w stanie się modlić, proś Go, aby modlił się za ciebie”.

Św. Bernard powiedział: ”Gdziekolwiek jesteś, w najskrytszym nawet kąciku, szanuj swego anioła. Pod opieką takich obrońców, czegóż moglibyśmy się obawiać?”

Papież Leon XIII miał wizję wielkiej liczby demonów, które z wściekłością atakowały Rzym. Wtedy nakazał odmawiać po każdej Mszy Świętej modlitwę, którą napisał 28 lipca 1886 r. do Świętego Michała Archanioła, prosząc Go o opiekę nad całym Kościołem.

Tę modlitwę odmawiano regularnie do września 1964 roku. Później ją zaniechano. Od pewnego czasu wróciła w wielu parafiach. W naszej parafii odmawiamy ją w poniedziałki. Warto ją odmawiać także prywatnie.

           MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Licznik

Dziś 1

Wczoraj 34

W tym tygodniu 205

W tym miesiącu 1173

Od 19.02.2015 65653

Kontakt

Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
ul. M. Reja 11
43-252 Golasowice
tel. (032) 4723-314