Maryjoprowadz nativityof

krakow2016 logo 644x3201ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW 2016

„BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI, ALBOWIEM ONI MIŁOSIOERDZIA DOSTĄPIĄ” ( Mt 5.7)

Światowe Dni Młodzieży to nie festiwal lub igrzyska olimpijskie. To wydarzenie wiary i cenny dar nie tylko dla młodych, ale dla wszystkich ludzi dobrej woli. To spotkanie z Jezusem Chrystusem, który jest sensem ludzkiego istnienia. To wydarzenie uczy wszystkich, że Ewangelia jest nadal aktualna. Zachęcamy więc wszystkich do uczestnictwa – za pośrednictwem mediów. Niestety nie będziemy gościć młodych w rodzinach parafii. Zbyt mało ich przyjeżdża. Jednak obawy o bezpieczeństwo wpłynęły na decyzję pozostania w domu. Wielka szkoda. Bardzo dziękujemy rodzinom naszej parafii za chęć przyjęcia młodych. Dziękuję za otwarte serce i dom. Tym bardziej my wszyscy, Polacy, katolicy , trwajmy we wspólnocie modlitwy i słuchania papieża Franciszka w czasie celebracji Mszy Świętych i innych nabożeństw. Zachęcam bardzo naszą młodzież, aby w tych dniach gromadziła się przed telewizorami, czy przez Internet przeżywała treści modlitw, śpiewów i świadectw wiary młodzieży zgromadzonej w Krakowie.

• W piątek 29.07 będzie Droga Krzyżowa na krakowskich Błoniach. Główny temat to rozważanie Miłosierdzia Bożego, jakie płynie ze zbawczego dzieła Jezusa Ukrzyżowanego. Krzyż poniesie młodzież z różnych krajów.
  • Wieczorem 30 lipca początek czuwania na Polach Miłosierdzia w Brzegach między Krakowem a Wieliczką.
  • Niedzielna Eucharystia zakończy całonocne czuwanie. Młodzi spotkają Jezusa Miłosiernego w Sakramentach Pokuty i Eucharystii oraz w osobie świadków miłosierdzia : Św. papieża Jana Pawła II i Św. siostry Faustyny. Zostaną posłani, aby być apostołami miłosierdzia w świecie, w krajach do których wrócą.

Módlmy się wszyscy w tych intencjach. To wielkie dni łaski i radości.

Od 19.02.2015 54668